חדשות

פרופ' גרוטו זכה במכרז לתפקיד משנה למנכ"ל משרד הבריאות; יחליף את פרופ' אפק

משרד הבריאות הודיע כי פרופ' גרוטו יחל למלא את התפקיד בשבועות הקרובים; משנת 2007 מנהל פרופ' גרוטו את מערך שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

פרופ' איתמר גרוטו (צילום: משרד הבריאות)

משרד הבריאות הודיע אמש (ג') על מינויו של פרופ’ איתמר גרוטו למשנה למנכ"ל משרד הבריאות. המינוי נעשה בעקבות זכייתו במכרז. פרופ’ גרוטו יחליף בתפקידו החדש את פרופ’ ארנון אפק, ויחל למלא אותו בשבועות הקרובים.

פרופ’ גרוטו סיים לימודי רפואה באוניברסיטת תל-אביב, וסיים בהצטיינות תואר מוסמך בבריאות הציבור ודוקטורט בניהול מערכות בריאות. משנת 2007 הוא מנהל את מערך שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. בשנת 2014 קיבל פרס מצוינות בניהול הדרג הבכיר מטעם נציבות שירות המדינה. השנה זכה באות של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע על תרומה ייחודית למדע ולחברה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' ארנון אפק (צילום: פלאש 90)

פרופ' ארנון אפק (צילום: פלאש 90)

המשרד הודיע, כי במסגרת תפקידו כראש שירותי בריאות הציבור, יזם והוביל פרופ’ גרוטו פרויקטים שונים לחיזוק הפיקוח על המזון, שדרוג סל החיסונים, הקמת רשומת חיסונים לאומית והקמת התוכנית הלאומית "אפשרי-בריא" לקידום אורח חיים פעיל ובריא. פרופ' גרוטו ניהל את משבר הפוליו ובלם את ההתפרצות, ללא מקרי תחלואה בישראל. הוא הקים במשרד את המחלקה לאפידמיולוגיה סביבתית ופירסם לראשונה את "דו"ח בריאות וסביבה בישראל" המתייחס לניטור ביולוגי של מזהמים.

בנוסף לתפקידו במשרד הבריאות פרופ' גרוטו הוא מרצה וחוקר באוניברסיטת בן גוריון ועד כה פירסם למעלה מ-180 מאמרים בתחום האפידמיולוגיה ובריאות הציבור.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, בירך על זכייתו של פרופ’ גרוטו בתפקיד ואמר: "מערכת הבריאות ניצבת בפני אתגרים אדירים בשנים הקרובות, לרבות בתחומי הרגולציה, קידום הבריאות והיערכות המערכת להזדקנות האוכלוסייה. אני בטוח שכישוריו והניסיון שצבר פרופ’ גרוטו בתפקידיו השונים יאפשרו לו להיות כוח משמעותי בהובלת המערכת וההתמודדות עם האתגרים הגדולים".

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בברכתו: "מדובר בתפקיד חשוב ומשמעותי מאוד במשרד הבריאות. פרופ’ גרוטו הוא מקצוען ראוי ביותר לתפקיד החשוב והמאתגר, מוכר בארץ ובעולם כאוטוריטה מקצועית מובילה. הוא מביא עמו לתפקיד ניסיון רב והכרחי., לצד ערכים של יושרה ואנושיות. אני בטוח שמינויו יתרום רבות למשרד הבריאות, לציבור החולים ולכלל אזרחי ישראל. אני מאחל לו הצלחה רבה ואעשה הכול כדי שיצליח במשימתו החשובה".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  משנה למנכ"ל משרד הבריאות,  פרופ' איתמר גרוטו,  פרופ' ארנון אפק,  מינויים,  מכרז
תגובות
03.08.2016, 17:29

מה יעשה פרופ אפק?

אנונימי/ת
04.08.2016, 08:32

ימצאו לו תפקיד, אל תדאג

ברכות חמות למינוי.

אנונימי/ת
04.08.2016, 18:50

מה רע היה בפרופסור אפק??מדוע נדרש להחליפו?? חבל!

אנונימי/ת
05.08.2016, 11:41

לא היה בו שום דבר רע

05.08.2016, 10:47

ברכות איתמר